Ze swiata architektury – Casa Diego Rivera / DCPP arquitectos

Onnis Luque Architekci: DCPP arquitectos Lokalizacja: Mexico City, Distrito Federal, Meksyk Architekt pod nadzorem: Pablo Pérez Palacios, Alfonso de la Concha Rojas Rok budowy: 2010 Obszar projektu: 240,0 mkw Fotografie: Onnis Luque + 20 Casa Diego Rivera to projekt mieszkaniowy znajduje się w San Angel, na południu Meksyku.
Działka jest prostokątna, a jej wymiary wynoszą 10 × 20 metrów.
Ze względu na wymiary działek głównym zamiarem projektu było zwiększenie perspektywy i wrażenia przestrzeni zewnętrznej.
.
Onnis Luque Z ograniczeniem rozmiaru działki zaproponowaliśmy podłużne patio z jedną stroną w przekątnej, która oprócz zwiększenia perspektywy, pozwala na powiększenie obszaru wyrwy i sprawia, że postrzeganie przestrzeni wydaje się większe.
.
Onnis Luque To poczucie amplitudy jest podkreślane na parterze przez wielkie okno w części dziennej i jadalnej, integrując je z przestrzenią zewnętrzną.
.
Onnis Luque Materiał użyty w posadzce patio jest przemywany betonem z białym marmurowym żwirem przefiltrowanym w celu uzyskania większych płyt, tworząc poczucie przestronności i pozwalając na odbicie światła.
.
Onnis Luque Górny poziom ma inną przekątną, która ogranicza dostęp i podkreśla patio.
Ta przekątna zapewnia również zadaszony dostęp do domu.
.
Onnis Luque Section 01
[przypisy: endometrioza w jelitach, budowa wewnętrzna łodygi, rehabilitacja warszawa bemowo ]

Tags: , ,

Artykuł dotyczy tematów: bulwy korzeniowe endometrioza w jelitach nfz przeglądarka skierowań do sanatorium

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: budowa wewnętrzna łodygi endometrioza w jelitach rehabilitacja warszawa bemowo