Magazyn architektoniczny : Luxodrome / Charles Wagner

Philipp Ohnesorge Propozycja Luxodromu, zaprojektowana przez Charlesa Wagnera, jest koncepcją rozpoczętą po analizie najnowszej topografii welodromu, która w większości przypadków jest tylko okręgiem zbudowanym z dwóch linii i dwóch półokręgów.
Z utworami wciąż wyglądającymi jak sto lat temu, mimo że jazda na rowerze jako sport rozwijała się z biegiem lat, projekt ma na celu zademonstrować wygląd przyszłego welodromu.
Dlatego też sam utwór musi się zmienić, aby był aktualny dla wszystkich różnych formatów wyścigów.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Począwszy od tradycyjnej formy welodromu, szukałem nowej formy, więc postanowiłem ją zmodyfikować, sprawiając, że wszystkie boki będą miały taką samą długość jak kwadrat z zakrzywionymi krawędziami.
Jednak nie był to dobry początek.
Następną próbą było sprawienie, aby utwór wyglądał jak numer osiem, co również nie było idealnym rozwiązaniem.
Ostatecznie postanowiłem połączyć oba pomysły, aby stworzyć nowy utwór.
Teraz są dwie ścieżki (jedna to 200 m, a druga 250 m), które leżą obok siebie i mogą być połączone w jeden duży tor.
.
Philipp Ohnesorge Po znalezieniu formy nowego utworu użyłem nowego kształtu, aby zdefiniować budynek.
Kształt ten jest wykorzystywany zarówno na parterze budynku, jak i na widowni, dlatego został skompensowany nie tylko w planie dwuwymiarowym, ale także w 3 wymiarach.
.
Philipp Ohnesorge Zewnętrzny widok budynku jest bardzo prosty i elegancki, co uwidacznia się w fasadzie projektu.
Jest to stalowa siatka, która jest dobrym materiałem do ukrycia wszystkich technicznych instalacji wentylacyjnych, ale także okien audytorium, ale przynosi wystarczającą ilość światła słonecznego do budynku.
Velodrome może być używany nie tylko do zawodów kolarskich, ale także do innych wydarzeń, takich jak koncerty, sztuki teatralne i tak dalej.
plan 01 Architekt: Charles Wagner Lokalizacja: Mondorf-les-Bains, Luksemburg Rok projektu: 2012 Renders: Philipp Ohnesorge
[przypisy: przystosowanie roślin do życia w wodzie, typy wiązek przewodzących, internetowa przegladarka skierowan do sanatorium ]

Tags: , ,

Artykuł dotyczy tematów: bulwy korzeniowe kasza gryczana jak gotować nfz przeglądarka skierowań do sanatorium

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: internetowa przegladarka skierowan do sanatorium przystosowanie roślin do życia w wodzie typy wiązek przewodzących