Dzięki uprzejmości Andrea Zuniga + Daniel Caven Zaprojektowany przez studentów architektury Illinois Intitute of Technology, Andrea Zunigę i Daniela Cavena, zwycięska propozycja w konkursie Potężny projekt , który odbył się latem tego roku w Chicago, przedefiniuje panoramę południowego brzegu Chicago, dodając nowego członka do seria lokalnych atrakcji: wieżowiec wykonany ze światła.
Sponsorowany przez ComEd, będzie nie tylko służyć jako ikona firmy, ale także jako symbol świadomości ekologicznej, podnoszący estetykę tego obszaru.
Mając na celu zaprojektowanie nowego ośrodka szkoleniowego z certyfikatem LEED w południowej części miasta,.
The Seed of Light.
będzie podróżować wzdłuż rzeki Chicago, aby rozpowszechniać wiedzę na temat technologii inteligentnych sieci i promować nazwę firmy jako odpowiedzialnego i przyjaznego dla środowiska podmiotu.
Szacowane zakończenie projektu przypada na kwiecień 2014 r.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Gdy przyjeżdżają goście, aby dowiedzieć się o innowacyjnych programach ComEd, będą uczyć się nie tylko z treści wykładów, ale także z samej architektury.
Uzyskując certyfikat LEED Platinum i wdrażając szereg ekologicznych technologii budowlanych, Seed of Light stanowi przykład ikony zrównoważenia.
Dzięki uprzejmości Andrea Zuniga + Daniel Caven ComEd Seed of Light Training Facility dąży do wprowadzenia nowego klimatu na południową część Chicago.
Witryna znajduje się na rogu ulic Eleanor i Loomis, na pustej działce o powierzchni około 400 000 stóp kwadratowych.
Chodzi o zapewnienie nowego budynku edukacyjnego społeczności Southside.
Na projekt ma wpływ pozytywny wpływ ComEd na Środkowy Zachód, jak również dodanie do programu ochrony środowiska.
Ten projekt będzie przełomem dla nowych pomysłów i stanie się ikonicznym symbolem firmy.
Dzięki uprzejmości Andrea Zuniga + Daniel Caven Tworzysz moduł 25.
x 25 ., który jest dyktowany przez przestrzeń pomiędzy biegunami treningowymi, rozpoczyna projekt.
Przesuwając tę siatkę na krótką zachodnią stronę, powoduje ona falową reakcję.
Ta reakcja powoduje deformację modułu, który lokalizuje ziarno światła.
Nasienie światła jest centralnym punktem interakcji, w którym każdy spotyka się wizualnie i / lub fizycznie wewnątrz budynku.
Program jest następnie podzielony na dwie różne ścieżki, jedną dla publiczności i jedną dla pracowników i studentów, która jest rozmieszczona wokół nasienia, tworząc mieszany moment, w którym spotykają się te dwie części programu.
Oddzielenie programu na obszary publiczne i prywatne ma kluczowe znaczenie dla rozmieszczenia pomieszczeń, a także obiegu przestrzeni.
Powiększenie ścieżki obiegowej uwzględnia program, tworząc w ten sposób formę projektu.
Forma budynku jest również podyktowana charakterystyką otoczenia, na przykład rzeką Chicago, obszarami mieszkalnymi i przemysłowymi oraz widokami na miasto, tworząc relację z otoczeniem, a także wnętrzem budynku.
Dzięki uprzejmości Andrea Zuniga + Daniel Caven Budynek składa się z siatki strukturalnej kolumn, która jest repliką modułu biegunów.
Kolumny posiadają kratownice skrętne, a także okrągły przekrój HSS.
Układ kratownicowy i wykopaliskowy stanowią pozostałą część budynku, który obejmuje zielony dach, świetliki i wybieg.
Dzięki zastosowaniu tych metod budowy można wykonać prefabrykację, a znaczna część budynku może być wytwarzana poza terenem zakładu w bezpiecznym środowisku.
Zewnętrzna fasada wykonana jest z ruchomych żaluzji, które można zmieniać i zmieniać w ciągu dnia w zależności od potrzebnego światła słonecznego.
Pozwala to na ciągle zmieniającą się fasadę.
Żaluzje dają także społeczności szansę zobaczenia działań odbywających się w placówce szkoleniowej poprzez jej szkieletową ramę, tym samym ustanawiając wizualną interakcję pomiędzy studentami i publicznością.
Budynek został zaprojektowany zgodnie z normami LEED i uzyskał certyfikat platyny oraz kodeks budowlany Chicago.
Dzięki uprzejmości Andrea Zuniga + Daniel Caven Seed of Light zamierza wprowadzić architekturę jako narzędzie do nauki dla społeczności w South Side w Chicago.
Będzie służyć jako nowe centrum inteligentnej technologii ComEd i edukacji w zakresie energooszczędności.
Dzięki uprzejmości Andrea Zuniga + Daniel Caven
[przypisy: epikotyl, leczenie prądem o niskim napięciu, wiązka przewodząca ]

Tags: , ,

Artykuł dotyczy tematów: bulwy korzeniowe endometrioza w jelitach nfz przeglądarka skierowań do sanatorium

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: epikotyl leczenie prądem o niskim napięciu wiązka przewodząca